Downtown

Downtown je divácky atraktivní městská varianta sjezdu horských kol. Vůbec první závod v České republice přivítal Zlín v roce 2007, od té doby se v tuzemsku podařilo uspořádat více než 40 závodů. Downtowny se pořádají po celé Evropě. Největší  závody se však konají v Jižní Americe, kde kopcovitá města a úzké uličky nabízejí dokonalé prostředí pro tento nádherný sport. Není divu, že zde diváckou kulisu tvoří více jak 40 tisíc diváků. 
 
Czech Downtown Series v sezoně 2018 navštíví opět 5 českých měst. Došlo k obměně lokalit, jezdci se podívají nejen do tradičních měst, kterými jsou Ústí nad Labem, Rakovník či Dačice, ale nově se do seriálu dostal neúspěšnější závod roku 2017, Svatohorský downtown v Příbrami. Celé kočování  komunity ukončí velká novinka PRULET - DOWNTOWN PRAHA, který se uskuteční v samotném centru metropole.  


 
Každý závod se započítává do celkového žebříčku. Sčítají se 4 nejlepší výsledky ze všech 5 závodů. Na poslední závod do Prahy se kvalifikuje prvních 50 jezdců průběžného žebříčku po závodě v Dačicích.
 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Informace o cookies