Downtown

Downtown je divácky atraktivní městská varianta sjezdu horských kol. Vůbec první závod v České republice přivítal Zlín v roce 2007. Za 10 let se v tuzemsku podačilo uspořádat více než 30 závodů. Jasným důkazem, že městská varianta sjezdu je čím dál tím populárnější, je světový pohár který má za sebou dva úspěšné ročníky. Závodů se pořádají po prakticky po celé Evropě. Největší diváckou kulisu mají závody v Jižní Americe, kde závod sleduje více jak 40 tisíc diváků. 
 
V roce 2014 se čeští pořadatelé spojili a vytvořili projekt Czech Downtown Tour. První ročník čítal 3 závody, napřesrok už se odjely závody čtyři a v roce 2017 pořádáme seriál v pěti českých městech  - navštívíme Jáchymov, Ústí nad Labem, Rakovník, Dačice a Karlovy Vary. Každý závod je unikátní, délkou tratě, povrchem či množstvím městských či umělých překážek a skoků. Spojuje nás jedinečná atmosféra, organizační zázemí a nadšení pro věc.  

Každý závod se započítává do celkového žebříčku, sčítají se 4 nejlepší výsledky ze všech 5 závodů. Celkové prize money 20.000,- Kč si na konci sezony rozdělí prvních 5 riderů.
 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Informace o cookies